Filtruj według

Zobacz nasze aukcjeArchiwum artykułów

Pirometry

Termometry bezkontaktowe na podczerwień z celownikiem laserowym. Ze stałą i regulowaną emisyjnością oraz licznymi dodatkowymi funkcjami, a także różnym zakresem pomiaru temperatury. Pirometry przeznaczone do pomiarów temperatury obiektów niedostępnych lub niebezpiecznych w dotyku. Z możliwością regulacji emisyjności oraz funkcją zapamiętywania wyników pomiarów.

Pirometry

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Pirometry, ich zasada działania i zastosowanie


Pirometry
 to urządzenia do bezkontaktowego pomiaru temperatury. Rodzaj termometru, który ułatwi pomiar temperatury w trudno dostępnych, ciasnych, gorących miejscach, gdzie zwykły pomiar temperatury nie jest możliwy. Pirometry możemy podzielić na te przemysłowe, wykorzystywane jak sama nazwa wskazuje głównie w przemyśle, np. spożywczym, motoryzacyjnym, czy też ciężkim. Wyróżniamy również pirometry medyczne, które zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem pomiaru temperatury ciała ludzkiego.

Przy pomocy pirometrów znacznie usprawnisz odczyt temperatury interesujących Cie powierzchni. Pirometry wyniki temperatury odczytują już po 1 sekundzie. Wartość temperatury w sposób czytelny jest wskazywany na dużym i podświetlanym wyświetlaczu LCD. Pirometry często nazywane też błędnie termometrami laserowymi wyposażone są w celownik laserowy, który służy wyłącznie do nacelowania w interesujący nas obiekt, powierzchnię. Natomiast sam pomiar odbywa się poprzez sygnał podczerwieni. Promienie podczerwieni odbijają się od powierzchni i wracają do urządzenia dzięki czemu szybko uzyskujemy wartość pomiaru.

Ogólna zasada działania pirometrów jest zawsze taka sama. Natomiast różni się jakość i parametry przyrządów optycznych. Optyka pirometru ma głownie wpływ na stosunek odległości pomiaru i jej wpływ na wielkość średnicy punktu pomiarowego. Przykładowo jeżeli stosunek ten wynosi 12:1 wówczas punkt pomiaru z odległości 12 cm wynosi 1 cm. Analogicznie z odległości 24 cm punkt pomiaru wyniesie 2 cm, z 48 cm będzie to już 4 cm i tak dalej proporcjonalnie. W droższych urządzeniach spotkać się możemy z optyka, której stosunek pomiaru wynosi 80:1. Zatem z odległości 80 cm punkt pomiaru ma średnicę 1 cm.  Stosunek odległości do średnicy punktu pomiaru najczęściej idzie w parze z zakresem temperatur. Jest to uzasadnione, gdyż im wyższy zakres temperatur tym z większej odległości dokonujemy pomiaru, aby uniknąć ewentualnego poparzenia.

Jeżeli masz więcej pytań na temat tych urządzeń, przed zakupem skontaktuj się z nami. Nasi profesjonalni doradcy wytłumaczą i podpowiedzą jakie urządzenie powinieneś wybrać dla swoich potrzeb.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. 

W naszym sklepie zbieramy dane osobowe które są potrzebne do utworzenia konta oraz realizacji zamówienia, te dane możesz edytować/usunąć lub poddać anonimizacji. Jeśli chcesz poznać jakie dane dokładnie są przetwarzane zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć