DARMOWA DOSTAWA od 100,00 zł

Anemometry (wiatromierze)

Anemometr to urządzenie służące do pomiaru prędkości wiatru, posiadające często również dodatkowe funkcje, takie jak możliwość pomiaru temperatury, wielkości przepływu powietrza czy punktu rosy. Zapraszamy do zapoznania się z wiatromierzami i miernikami przepływu powietrza marki Benetech!

Anemometry (wiatromierze)

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Anemometr – najpopularniejsze rodzaje

Anemometry to mierniki powietrza, przeważnie cyfrowe, które podzielić można na:

  • obrotowe (rotacyjne) – czyli posiadające element ruchowy wprawiany w ruch przez wiatr; w tej grupie wyróżnić można anemometr skrzydełkowy (wiatrakowy) oraz wiatromierz czaszowy,
  • wychyłowe – w ich przypadku wiatr wychyla od pionu prostokątną płytkę,
  • ciśnieniowe – działające na zasadzie rurki Pitota – wykorzystujące do pomiaru zmiany ciśnienia w poruszającym się płynie,
  • cieplne (elektryczne), które do pomiarów wykorzystują zmianę odbioru ciepła z płytki podgrzewanej elektrycznie,
  • dopplerowskie – wykorzystujące efekt Dopplera – które mierzą częstotliwość ultradźwięków roznoszących się w powietrzu.
  • Najpowszechniej stosowane są mierniki wiatru obrotowe, głównie skrzydełkowe, często stosuje się również anemometry cieplne.

Zastosowanie anemometrów

Anemometr to urządzenie, które jest stosowane do pomiaru prędkości przepływu powietrza. Sprawdzi się w tym celu nawet prosty anemometr wiatraczkowy. Urządzenie pomiarowe tego typu zapewnia sporą dokładność w analizie strumienia powietrza, jaki chcemy poddać analizie.

Wykorzystuje się go przede wszystkim do kontrolowania systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, a także do sprawdzania układów wydechowych. Pomiary mogą być też wykonywane na otwartej przestrzeni lub w pomieszczeniach, w celu określania przeciągów. Najczęściej w tych przypadkach stosuje się anemometr skrzydełkowy.

Z pomocą anemometrów można mierzyć nie tylko prędkość i wielkość przepływu powietrza. Większość urządzeń wyposażona jest dodatkowo w termometry i mierniki wilgotności, umożliwiające precyzyjny opis warunków przepływu powietrza.

Wiatromierze w naszej ofercie

W ofercie posiadamy szeroką gamę anemometrów obrotowych, a także modele cieplne (Hot Wire). Oferowane przez nas mierniki wiatru umożliwiają zbieranie różnorodnych wartości, dotyczących przepływu powietrza, a także ułatwiają ich analizę. Każdy anemometr z naszego asortymentu podłączysz do komputera i wyeksportujesz z niego dane, które potem możesz obrobić w arkuszu kalkulacyjnym i przygotować na ich podstawie czytelne wykresy.

Wiatromierze wyposażone są również w dodatkowe funkcje.

Z ich pomocą wykonasz nie tylko pomiar prędkości powietrza, ale zmierzysz też temperaturę, wielkość przepływu powietrza (w metrach sześciennych), wykonasz pomiar punktu rosy oraz siły wiatru, wyrażonej w skali Beauforta.

Co wyróżnia mierniki wiatru Benetech?

Oferta Benetech to szeroka gama anemometrów, dostosowanych do różnych zastosowań i potrzeb. Marka oferuje zarówno tańsze, proste urządzenia, takie jak model GM 8908, jak i bardziej zaawansowane termo-anemometry Hot Wire (GM 8903), dostosowane do badań przemysłowych i badawczych.

Jako oficjalny dystrybutor produktów marki Benetech w Polsce gwarantujemy pełną sprawność i niezawodność oferowanych anemometrów. Nie wiesz, jaki miernik wiatru będzie najlepszym wyborem w Twoim przypadku. Skontaktuj się z nami!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. 

W naszym sklepie zbieramy dane osobowe które są potrzebne do utworzenia konta oraz realizacji zamówienia, te dane możesz edytować/usunąć lub poddać anonimizacji. Jeśli chcesz poznać jakie dane dokładnie są przetwarzane zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć