DARMOWA DOSTAWA od 100,00 zł

Sonometry - decybelomierze

Decybelomierz, zwany również sonometrem, to urządzenie wykorzystywane do pomiaru natężenia dźwięku. Dzięki niemu możliwy jest precyzyjny odczyt poziomu hałasu m.in. w zakładach przemysłowych, biurach czy ruchu ulicznym. Sprawdź pełną specyfikację mierników dźwięku z naszej oferty!

Sonometry - decybelomierze

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Decybelomierz – zastosowanie

Miernik dźwięku jest narzędziem niezbędnym w miejscach, w których obowiązuje określony, maksymalny dopuszczalny poziom hałasu. Umożliwia on regularną kontrolę natężenia dźwięku oraz dokumentowanie przekroczeń norm.

Decybelomierz znajduje zastosowanie w pomiarach dźwięku wykonywanych na potrzeby przemysłu, medycyny i szeroko pojętej inżynierii. Przede wszystkim, wykorzystuje się go w pomiarach hałasu w:

 • fabrykach i innych zakładach przemysłowych,
 • ruchu ulicznym,
 • biurach i na innych stanowiskach pracy,
 • domach i mieszkaniach.

Mierniki dźwięku można również z powodzeniem wykorzystywać do sprawdzania jakości systemów audio. Szeroki wybór decybelomierzy o różnych zakresach pomiaru i z różnorodnymi filtrami korekcyjnymi gwarantuje, że bez trudu można dobrać urządzenie do każdego zastosowania – zarówno profesjonalnego, jak i domowego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miernika dźwięku?

Wybierając decybelomierz, należy sprawdzić kilka jego parametrów, na których podstawie dopasować można urządzenie do konkretnego zastosowania. Przed zakupem zwróć uwagę przede wszystkim na:

 • zakres pomiarowy – powinien być dostosowany do poziomu hałasu w miejscu pomiarów; najczęściej spotyka się mierniki dźwięku o zakresie od 30 do 130 dB,
 • dokładność – określa ona precyzję pomiaru; standardem jest dokładność rzędu +/- 1,5 dB,
 • zakres częstotliwości dźwięku – dla człowieka słyszalne są dźwięki w zakresie od 16 do 20 000 Hz; by wykonywać precyzyjne pomiary hałasu, decybelomierz powinien mieć zakres od 30 do 8000 Hz,
 • filtry korekcyjne – decybelomierze mogą być wyposażone w filtr A i/lub C – pierwszy z nich wykorzystywany jest do pomiaru dźwięków otoczenia, a drugi – do mierzenia hałasu generowanego przez maszyny.

Istotne jest również dodatkowe wyposażenie miernika dźwięku. Niezależnie od zastosowania, warto wybrać model z łączem USB – umożliwia ono proste zgrywanie wyników na komputer. W przypadku, gdy pomiary wykonujesz często warto wybrać model, mogący zgromadzić w pamięci wewnętrznej jak najwięcej wyników. Ponadto do zastosowań profesjonalnych warto wybrać model wyposażony w oprogramowanie do obróbki danych pomiarowych.

Decybelomierze w naszej ofercie

Jako profesjonalny importer aparatury pomiarowej Benetech możemy zaoferować szeroką gamę mierników dźwięku tego producenta. Oferowane przez nas produkty są zgodne z międzynarodowymi normami IEC651 TYP 2 i ANSI S1.4 TYP 2, ponadto wyróżniają się:

  • kompaktową budową, ułatwiającą transport i wykonywanie pomiarów,
  • szerokim zakresem pomiarowym,
  • możliwością ręcznej kalibracji,
  • długim czasem pracy na baterii – nawet do 30 godzin.

Oferujemy zarówno tańsze modele, odpowiednie do wykonywania pomiarów w domu czy biurze, jak i bardziej zaawansowane decybelomierze, wyposażone dodatkowo w filtr C, które sprawdzą się także w środowisku przemysłowym.

Nie wiesz, który miernik dźwięku wybrać? Skontaktuj się z nami!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. 

W naszym sklepie zbieramy dane osobowe które są potrzebne do utworzenia konta oraz realizacji zamówienia, te dane możesz edytować/usunąć lub poddać anonimizacji. Jeśli chcesz poznać jakie dane dokładnie są przetwarzane zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć