DARMOWA DOSTAWA od 100,00 zł

Termometry termopara

Termometr termoelektryczny – przyrząd reagujący na zmianę temperatury zmianą siły termoelektrycznej wbudowanego w niego termoelementu. 

Termometry termopara

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Termometr termopara jest jednym z najczęściej stosowanych urządzeń do pomiaru temperatury w przemyśle, który działa na zasadzie pomiaru w obwodzie elektrycznym składającym się z dwóch różnych przewodników, wykorzystujący zjawisko Seebecka, zachodzące na ich styku. Jeśli pomiędzy termoparą i końcówką odniesienia termopary jest różnica temperatur, przyrząd wyświetli wartość temperatury względem termoformatu generowanego przez termoparę. Możliwe jest przeprowadzenie pomiaru miejscowego oraz transmisji na duże odległości.
Urządzenie może być stosowane do pomiaru temperatury cieczy, pary i powierzchni obiektów ze znacznie większym zakresem pomiaru niż termometry rtęciowe, czy alkoholowe. Nadaje się do stosowania zarówno w piecach wysokotemperaturowych, jak i w kuchenkach oraz w niskich temperaturach dla skroplonego wodoru i ciekłego azotu itp.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. 

W naszym sklepie zbieramy dane osobowe które są potrzebne do utworzenia konta oraz realizacji zamówienia, te dane możesz edytować/usunąć lub poddać anonimizacji. Jeśli chcesz poznać jakie dane dokładnie są przetwarzane zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć