DARMOWA DOSTAWA od 100,00 zł

Anemometr - wiatromierz WINTACT WT87A

124,99 zł
Brutto
Anemometr Wintact WT87A z dużym, wbudowanym - 8 łopatkowym wiatrakiem. Precyzyjny wiatromierz z niskim punktem startu, dużą dokładnością i czułością.
help_outlineZapytaj o produkt
Anemometr - wiatromierz WINTACT  WT87A

Anemometr - wiatromierz WINTACT WT87A

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ANEMOMETR - WIATROMIERZ WINTACT WT87A

Urządzenie do pomiaru prędkości wiatru

  • 0 - 30 m/s (0-90 km/h) - szczegółowe parametry poniżej

Anemometr – zwany też wiatromierzem, to urządzenie służące do pomiaru ruchu powietrza. Nasze urządzenie to anemometr skrzydełkowy, nazwa ta wynika z jego budowy, a dokładniej mówiąc 8 ramiennego wirnika, który na skutek ruchu powietrza zaczyna się okręcać.

Anemometr jest bogaty w funkcje, dzięki czemu jego obsługa staje się wygodna, a wyniki pomiarów są jasne i dostosowane do potrzeb pomiaru.

FUNKCJE URZĄDZENIA:

  1. Pomiar prędkości i temperatury wiatru.
  2. Wskaźnik odczucia chłodu (WINDCHILL).
  3. Różne jednostki pomiaru do wyboru.
  4. Pomiar w czasie rzeczywistym i średniej prędkości ruchu powietrza.
  5. Pomiar maksymalnej i minimalnej prędkości ruchu powietrza.
  6. Dwie jednostki temperatury: Fahrenheit i Celsjusz.
  7. Auto-wyłączanie (automatyczne wyłączenie po 10 minutach bezczynności)
  8. Mini latarka

CECHY URZĄDZENIA:

Wiatromierz wykonany jest z dobrej jakości materiałówjest lekki i wygodny w obsłudze.

Duży, wbudowany, 8-łopatkowy wiatraczek, znacznie zwiększą czułość i punkt startu urządzenia. Już niewielki ruch powietrza jest w stanie napędzić wiatraczek, aby rozpocząć pomiar.

Urządzenie jest precyzyjne, a wyniki pomiarów dokładne – rozdzielczość pomiaru do jednego miejsca po przecinku (zależnie od wybranych jednostek). Odchylenie wskazań do +/- 5%. Do urządzenia dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim oraz bateria.

PARAMETRY TECHNICZNE:

A. PRĘDKOŚĆ POWIETRZA:

  • Zakres: 0~30 m/s / 0~5860 Ft/min / 0~55 Węzły / 0~90 Km/h / 0~65 Mph
  • Rozdzielczość: 0.1 (m/s) / 1.968(Ft/min) / 0.019 (Węzły) / 0.036 (Km/h) / 0.022 (Mph)
  • Próg startu: 0.3 (m/s) / 60 (Ft/min) / 0.6 (Węzły) /  1 (Km/h) / 0.7 (Mph)
  • Dokładność: ± 5%

B. TEMPERATURA:

  • Zakres: -10°C~+45°C / 14°F~113°F
  • Rozdzielczość: 0.1 (°C) / 0.2 (°F)
  • Dokładność: ± 2°C / ± 3.6°F

C. POZOSTAŁE:

  • Bateria: 9V 6F22 (dołączona)
  • Termometr:Termometr NTC
  • Temperatura pracy:-10°C~+45°C (14°F~113°F)
  • Wilgotność pracy: Poniżej 90% RH
  • Temperatura przechowywania: -10°C~+50°C (14°F~122°F)
  • Zużycie energi: około 6mA
  • Waga: 184 (z baterią)
  • Wymiary: 165 x 85 x 39 mm

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:

  • Anemometr WT87A
  • Pokrowiec
  • 9V bateria
  • Instrukcja obsługi w języku polskim
  • Opakowanie zewnętrzne

OPIS ELEMENTÓW OBUDOWY:

  1. Śmigiełka wiatraczka
  2. Wyświetlacz LCD
  3. W górę/ tryb max. / tryb min.
  4. Włączanie urządzenia / podświetlanie ekranu
  5. Pomiar wartości średnich
  6. Wybór jednostek prędkości / w dół
  7. Podświetlenie LED
  8. Zatrzymywanie wyniku / Ustawienia
  9. Pokrywa baterii
  10. Dioda latarki LED
WT87A

Opis

Zakres pomiaru
0-30 m/s / 0-5860 Ft/min / 0-55 Knots / 0-90 Km/h / 0-65 Mph
Rozdzielczość
0.1 m/s / 19 Ft/min / 0.1 Knots / 0.3 Km/h / 0.2 Mph
Zakres błędu pomiaru
± 5% ±0.1 m/s
Zasilanie
3 x bateria 1.5V AAA (w zestawie)
Wysokość
190 mm
Szerokość
56 mm
Głębokość
36 mm
    Jaki wiatromierz będzie najbardziej odpowiedni dla pomiarów ciągu wentylacji? Najlepszy anemometr dla kominiarza?

    Do pomiarów ciągu najlepsze są anemometry wiatraczkowe z sondą na elastycznym przewodzie. Sonda taka posiada specjalny wbudowany gwint, który umożliwia montaż na wysięgniku, kijku typu selfie stick. Takie rozwiązanie umożliwia przyjemną i wygodną pracę kominiarzom. Pomiar ciągu można bezpiecznie dokonywać stojąc na ziemi trzymając urządzenie w ręku, a jedynie sondę przykładając do kratki wentylacyjnej. Przykładowe urządzenia, tego typu to GM8901. Warto również zaopatrzyć się w model, który policzy nie tylko prędkość przepływu, ale również objętość w metrach sześciennych. Anemometry które mają możliwość pomiaru objętości to GM8902 oraz model GT8907, który już sam w sobie ma sondę  z rozsuwanym teleskopowym wysięgnikiem, dzięki czemu dodatkowy kijek nie będzie już potrzebny.


    Złożone przez: Jarek
    Data: 2021-11-30 08:15:32
    Jaki rozmiar gwintu ma gniazdo do statywu/kija na dole - z tyłu obudowy?
    To standardowy gwint 1/4'',standardowy kijek do selfie jest kompatybilny z każdym anemometrem marki Benetech.
    Przykładowy statyw na zdjęciu poniżej:


Komentarze

Oceń 
Zgodność produktu z opisem

Czas realizacji zamówienia

Jakość wykonania produktu


2021-04-30

Super. Rozpoczyna pracę od 0,11 m/s. Czasami trochę mniej

Oceń 
Zgodność produktu z opisem

Czas realizacji zamówienia

Jakość wykonania produktu


2020-05-22

Sprzęt działa poprawnie, nie zauważyłem większych wad

Napisz swoją opinię

Anemometr - wiatromierz WINTACT WT87A

Anemometr Wintact WT87A z dużym, wbudowanym - 8 łopatkowym wiatrakiem. Precyzyjny wiatromierz z niskim punktem startu, dużą dokładnością i czułością.

Napisz swoją opinię

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. 

W naszym sklepie zbieramy dane osobowe które są potrzebne do utworzenia konta oraz realizacji zamówienia, te dane możesz edytować/usunąć lub poddać anonimizacji. Jeśli chcesz poznać jakie dane dokładnie są przetwarzane zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć