Źródło wiedzy na temat aparatury pomiarowej - blog Benetech Poland

Jak działa dalmierz laserowy?

W wielu zawodach konieczny jest precyzyjny pomiar odległości. Jeśli do miejsca, które chcemy zmierzyć, można dotrzeć, to bez trudu można użyć tradycyjnego metra. Co jednak w sytuacji, kiedy musimy szybko zmierzyć duże pomieszczenie lub powierzchnie o ograniczonej dostępności? Właśnie wtedy przydaje się dalmierz laserowy.

today
perm_identity Artur Rosa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1264 odsłony

Anemometr - co to jest?

Większość z nas co najmniej raz w życiu spotkała się z tym urządzeniem, jednak o wile częściej znamy je pod nazwą wiatromierz. Jakie są jego główne funkcje i wyróżniki? No i czy warto kupić anemometr i ile on kosztuje?

today
perm_identity Artur Rosa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2995 odsłony

Dalmierz laserowy - jak mierzyć?

Dalmierz to narzędzie służące do laserowego mierzenia odległości. Można śmiało powiedzieć, że jest to bardzo funkcjonalne urządzenie które jest w stanie zastąpić wiele, często nieporęcznych, budowlanych narzędzi np. ręcznej taśmy pomiarowej i kalkulatora.

today
perm_identity Agata Krawczyk
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2373 odsłony

Jak prawidłowo zmierzyć grubość lakieru?

Miernik lakieru to urządzenie, bez którego lepiej nie wybierać się na poszukiwania używanego samochodu. Z jego pomocą wykryjesz wszelkie naprawy lakiernicze – wystarczy odrobina wprawy! Przybliżamy, jak korzystać z mierników i właściwie sprawdzać grubość lakieru.

today
perm_identity Artur Rosa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 3790 odsłony

Anemometr - wiatromierz, praktyczne porady

Anemometr to przyrząd służący do mierzenia prędkości ruchu gazów i cieczy, a zwłaszcza wiatru. Niektóre anemometry wskazują również kierunek ruchu.

today
perm_identity Artur Rosa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 2516 odsłony

Wilgotnościomierze - rodzaje i cechy

WILGOTNOŚCIOMIERZ urządzenie do zmierzenia zawartości wody w materiale począwszy od drewna, poprzez zboża, aż po materiały budowlane.

today
perm_identity Artur Rosa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1161 odsłony

Smog - pomiar, normy, zagrożenie dla zdrowia

SMOG czym jest, jaki ma wpływ na zdrowie i jak zmierzyć jego stężenie w powietrzu (PM 2.5 oraz PM 10)

today
perm_identity Artur Rosa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 764 odsłony

Pirometr - czym jest i do czego służy?

Pirometry to urządzenia, umożliwiające precyzyjny pomiar temperatury w trudno dostępnych miejscach. Jaka jest ich zasada działania? Gdzie najczęściej się je wykorzystuje? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

today
perm_identity Artur Rosa
comment 0 komentarze
remove_red_eye 1485 odsłony

Jak skalibrować wilgotnościomierz?

Kalibracja wilgotnościomierza to zagadnienie, które wielu osobom przysparza pewnych problemów. O czym warto pamiętać, gdy wykonujemy tę czynność? Dlaczego kalibracja wilgotnościomierza jest tak ważna?

today
perm_identity Benetech-Poland
comment 0 komentarze
remove_red_eye 3 odsłony

Pirometr a kamera termowizyjna - jakie są różnice?

Wiele osób wciąż myli zastosowania pirometru i kamery termowizyjnej. Mimo tego, że na pierwszy rzut oka, oba urządzenia wykazują względem siebie pewne podobieństwa, to zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że są to zupełnie różne sprzęty. Czym różnią się względem siebie?

today
perm_identity Benetech- Poland
comment 0 komentarze
remove_red_eye 5 odsłony

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. 

W naszym sklepie zbieramy dane osobowe które są potrzebne do utworzenia konta oraz realizacji zamówienia, te dane możesz edytować/usunąć lub poddać anonimizacji. Jeśli chcesz poznać jakie dane dokładnie są przetwarzane zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć