Najnowsze wpisy z bloga
Zasada działania dalmierza laserowego Wbrew pozorom, ich model działania jest bardzo prosty, a jednocześnie niezwykle precyzyjny, co znacznie eliminuje ryzyko wykonania złego pomiaru. Dobre urządzenia, czyli na przykład takie, jakie ma w swojej ofercie firma benetechpoland, nie kosztują dużo, a jednocześnie zapewniają bardzo wysoką dokładność.
To, na co warto zwrócić szczególnie dużą uwagę, to precyzja tego urządzenia. Produkty, jakie znajdziemy w ofercie benetechpoland zwykle mają znikomy margines błędu, który mieści się w dwóch milimetrach. Oznacza to w pełni precyzyjny, godny zaufania pomiar, który pod każdym względem może rywalizować z dowolnymi innymi sposobami mierzenia odległości.
Prace remontowo - budowalne, kontrola linii produkcyjnych oraz prace związane precyzyjnym określeniem dystansu wymagają użycia narzędzi mierniczych taki jak dalmierze laserowe. Niezależnie od tego jak dokładnie są używane, tradycyjne miary dają zwykle wartości pomiarowe obciążone błędem. Ponadto, miara do niektórych pomiarów jest całkowicie nieprzydatna nie tyle z powodu niedokładności, ale z powodu długości. Zatem aby dokonać pomiarów dłuższych elementów, musimy sumować odległości, co...
Smog (ang. smoke "dym", fog "mgła") to mgła zawierająca zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego. Skład smogu to m.in. szkodliwe związki chemiczne, takie jak tlenki siarki i tlenek azotu oraz substancje stałe czyli pyły zawieszone (głównie PM2,5 oraz PM10). Najbardziej trującymi substancjami, obecnymi w smogu, są pyły zawieszone, które stanowią cząsteczki stałe, na tyle niewielkie, że mogą poprzez układ oddechowy przedostawać się do układu krążenia.
Najogólniej wilgotnościomierze możemy podzielić ze względu na rodzaje mierzonych materiałów: - do pomiaru wilgotności drewna (w tym trocin), papieru, tytoniu. - do pomiaru wilgotności zbóż (pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia, kukurydzy, rzepaku, soi, ryżu łuskanego, ryżu niełuskanego i paszy dla zwierząt). - uniwersalne - do pomiaru wilgotności materiałów budowlanych i drewna.
ANEMOMETR przyrząd służący do mierzenia prędkości ruchu gazów i cieczy, a zwłaszcza wiatru. Niektóre anemometry wskazują również kierunek ruchu. Urządzenie stosowane do celów przemysłowych i domowych. Sprawdza się przy mierzeniu prędkości i temperatury powietrza w układach chłodzenia, wentylatorach komputerowych, klimatyzatorach, nadmuchach powietrza, wentylacji. Stosowany również przy różnego rodzaju sportach i pasjach jak np. żeglarstwo, windsurfing, wędkowanie, puszczanie latawcy czy...
Miernik lakieru to urządzenie, bez którego lepiej nie wybierać się na poszukiwania używanego samochodu. Z jego pomocą wykryjesz wszelkie naprawy lakiernicze – wystarczy odrobina wprawy! Przybliżamy, jak korzystać z mierników i właściwie sprawdzać grubość lakieru.
Anemometr - czym jest? Jest to urządzenie, które służy do pomiaru prędkości wiatru, a także innych gazów i cieczy. Co ciekawe, na rynku można nawet odnaleźć urządzenia, które potrafią wskazywać kierunek ruchu. Są to produkty niszowe, jednak bez wątpienia warto o nich wspomnieć.
Czym jest wiatromierz? Jest to urządzenie o niezwykle okazałym rodowodzie. Pierwsze udokumentowane historycznie urządzenia do pomiaru prędkości i siły wiatru były znane w starożytności. Nowoczesne, nieco bardziej mobilne urządzenia tego typu pojawiły się w Europie w XV wieku. W swoich początkach było to urządzenie, które pozwalało na odczyt aktualnej prędkości wiatru. Z biegiem czasu wiatromierze zostały wzbogacone między innymi o możliwość analizy wilgotności powietrza i jego...
Do czego przydają się pirometry? Schemat działania pirometru jest bardzo prosty. Urządzenie emituje fale promieniowania podczerwonego, które są wysyłane w stronę obiektu, którego temperaturę chce zmierzyć operator. Na stacji paliw może to być na przykład temperatura kiełbaski z grilla, a w pracach laboratoryjnych, temperatura jakiejś konkretnej cieczy lub przedmiotu, jaki jest podawany analizie. W warunkach domowych można z jego użyciem szybko oszacować na przykład, czy temperatura mięsa w...
Zastosowanie pirometrów do wykrywania gorączki Kiedyś za niezawodne termometry uchodziły termometry rtęciowe. Ze względu na możliwe problemy zdrowotne, na terenie Unii Europejskiej od wielu lat są one zakazane. Dla wielu osób stworzyło to szereg problemów. Inne metody pomiaru temperatury nie zawsze zapewniają nam precyzyjny, niezwykle dokładny wynik.
Wiele osób wciąż myli zastosowania pirometru i kamery termowizyjnej. Mimo tego, że na pierwszy rzut oka, oba urządzenia wykazują względem siebie pewne podobieństwa, to zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że są to zupełnie różne sprzęty. Czym różnią się względem siebie?
Często mówimy o wiatromierzach jak o urządzeniach, o których wcześniej nie wiedzieliśmy, że istnieją. Wiele osób kojarzy je raczej jako anemometry, bo właśnie pod tą nazwą występują te produkty w wielu sieciach handlowych. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach?
Kalibracja wilgotnościomierza to zagadnienie, które wielu osobom przysparza pewnych problemów. O czym warto pamiętać, gdy wykonujemy tę czynność? Dlaczego kalibracja wilgotnościomierza jest tak ważna?
Mierzenie ciśnienia kojarzy nam się głównie z ciśnieniomierzami o zastosowaniu medycznym. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że wykonywanie tego typu pomiarów ważne jest także w wielu innych przypadkach. Do prowadzenia badań ciśnienia na skalę mniej lub bardziej profesjonalną wykorzystuje się manometry. Co warto o nich wiedzieć
Higrometr to urządzenie, z którym spotykamy się często na co dzień. Nie każdy jednak wie do czego on służy i jak działa. Jeśli jesteście głodni wiedzy związanej z tym przydatnym sprzętem, to dzisiaj powiemy sobie o nim co nieco!
‍Sonometr to niezwykle użyteczne narzędzie, o którym wiele osób słyszało, ale nie każdy zna jego profesjonalne zastosowania. Sonometr nazywany jest też potocznie decybelomierzem, lub po prostu miernikiem dźwięku. Jaka jest optymalna cena sonometru? Jak działa sonometr? To tylko niektóre pytania, na które odpowiemy w tym wpisie!
Pirometry to urządzenia, umożliwiające precyzyjny pomiar temperatury w trudno dostępnych miejscach. Jaka jest ich zasada działania? Gdzie najczęściej się je wykorzystuje? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!