DARMOWA DOSTAWA od 100,00 zł

Wilgotnościomierz do zboża Benetech GM 640

299,99 zł
149,00 zł Zniżka 150,99 zł
Brutto

Wilgotnościomierz do zboża - miernik wilgotności do zboża Benetech GM 640. Precyzyjne urządzenie do pomiaru wilgotności ziarna z wyborem gatunków zbóż. 


Zobacz więcej w kategorii: Wilgotnościomierze

help_outlineZapytaj o produkt
Wilgotnościomierz do zboża Benetech GM 640

Wilgotnościomierz do zboża Benetech GM 640

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wilgotnościomierz do zboża GM640 to wszechstronne i poręczne urządzenie opracowane do pomiaru wilgotności i temperatury: pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia, kukurydzy, rzepaku, soi, ryżu łuskanego, ryżu niełuskanego i paszy dla zwierząt.

Pomiar wilgotności w zakresie od 5% do 30% i temperatury od -10-60° C.Dla każdego z 8 programów, został przypisany dany gatunek ziarna. Zebrane dane zostaną wykorzystane przez zakodowane przetworniki, aby dać Państwu najbardziej rzeczywisty stan ziarna testowanego. Do urządzenia dołączona jest 2-pinowa sonda, która wykorzystuje przetwornik LSI, przez co zapewnia szybki i precyzyjny odczyt pomiaru.

Urządzenie posiada następujące funkcje:

 1. Wybór rodzaju zboża.
 2. Pomiar wilgotności zboża.
 3. Pomiar temperatury.
 4. Możliwość ustawienia normy wilgotności danego zboża i alarmowanie w przypadku przekroczeniu wilgotności powyżej normy.
 5. Podświetlanie wyświetlacza.
 6. Wybór jednostek pomiaru temperatury (°C/°F)
 7. Wskaźnik poziomu baterii.
 8. Automatyczne wyłączanie.
 9. Funkcja wstrzymania wyniku pomiaru „HOLD”.

PARAMETRY TECHNICZNE:

 • Zakres pomiaru wilgotności: 5%~30%,
 • Zakres pomiaru temperatury: -10~60°C,
 • Błąd pomiaru wilgotności: ±(1%Rh+0.5),
 • Błąd pomiaru temperatury: ±2.5℃(±5℉),
 • Rozdzielczość: 0.5% (wilgotność) / 0.1℃/0.1℉ (temperatura),
 • Środowisko pracy: 0℃~40℃, 0~85%Rh,
 • Waga: 190.6 g (jednostka centralna), 208.3 g (sonda),
 • Wymiary: 72 x 35 x 145 mm (jednostka centralna), 415 x 36 x 36 mm (sonda)
 • Zasilanie: 3 x bateria 1.5V AAA

Susza to poważny problem, który może poważnie zaszkodzić uprawom rolników. Niestety, ale z roku na rok, problem ten dotyka coraz większej liczby osób. W jaki sposób można sobie z nim radzić? Na przykład dzięki profesjonalnemu wilgotnościomierzowi do zboża.

Co powinien potrafić dobry wilgotnościomierz do zboża? 

Im więcej funkcji ma takie urządzenie, tym lepiej. Warto jednak pamiętać o tym, że dla wielu osób kluczową rolę odgrywa też cena. Czy dobry wilgotnościomierz do zboża musi być drogi? Niekoniecznie. Świetnym przykładem produktu, który można kupić w atrakcyjnej cenie, jest BENETECH GM640, który kosztuje mniej niż 200 złotych. Co potrafi taki sprzęt?

Na pewno warto zwrócić uwagę na to, czy z poziomu interfejsu użytkownika można wybrać różne rodzaje zbóż. Żyto wymaga innego poziomu nawodnienia niż kukurydza czy pszenica. Dobry wilgotnościomierz powinien mieć zaprogramowanie ustawienia dla wszystkich popularnych rodzajów zbóż, z jakimi można spotkać się nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Absolutnie kluczową rolą jest pomiar wilgotności, a także pomiar temperatury. To dwie kluczowe zmienne, których analiza zapewni nam dostęp do informacji o ogólnej kondycji naszych zbóż i - w razie problemów - pozwoli szybko zareagować i uratować uprawy.

Pamiętajmy też o tym, że istnieją różne rodzaje zbóż. Różne rodzaje pszenic mają inne normy wilgotnościowe. Dobrze byłoby, gdyby wilgotnościomierz dawał możliwość ręcznego ustawienia normy wilgotności dla różnych odmian zbóż. To szczególnie użyteczna funkcja, jeśli mamy na polu kilka różnych odmian na pozór tego samego rodzaju upraw.

Zawsze przyda się też tryb podświetlenia wyświetlacza, by można było szybko zapoznać się z wynikami, jeśli analizy dokonujemy w cyklu dobowym, a więc nie tylko w ciągu dnia, ale i wieczorem oraz nad ranem. Każdy dobry rolnik wie, że tylko dane z cyklu dobowego dają ogólny obraz kondycji upraw.


Co trzeba wiedzieć o pomiarze wilgotności z wykorzystaniem wilgotnościomierza?

BENETECH GM 640 wyróżnia się szerokim spektrum pomiaru: od 5 aż do 30% wilgotności. Jego ogromnym atutem jest też szeroki zakres temperaturowy: od -10 do +60 stopni Celsjusza. Dla każdego z ośmiu programów został przypisany konkretny gatunek ziarna, co jeszcze bardziej przybliża nas do uzyskania wyniku pomiaru, który jest w stu procentach zgodny ze stanem faktycznym.

Dobre urządzenia wyróżniają się też tym, że mają 2-pinową sondę, która wykorzystuje nowoczesny, najwyższej jakości, przetwornik LSI. Dlaczego to tak ważne? Taki przetwornik sprawia, że wynik jest podawany w zaledwie kilka sekund. Jeśli mamy duże pole lub kilka różnych pól do sprawdzenia, to w perspektywie całego dnia, jest to ogromna oszczędność czasu.

Mimo sporych gabarytów urządzenie jest bardzo lekkie. Jednostka centralna waży niespełna 191 gramów, a sonda 208 gramów. W takich przedziałach można sklasyfikować zdecydowaną większość smartfonów, jakie obecnie znajdują się w sprzedaży. Pokazuje to dość dobitnie, że jest to produkt lekki, który na dodatek nie zajmie w kieszeni czy w bagażniku zbyt wiele miejsca. Można go wręcz uznać za bardzo mobilny.

GM 640 wyróżnia się też zasilaniem na trzy baterie 1,5V (AAA). Godnym odnotowania jest też to, że urządzenie ma tryb dynamicznego przechodzenia w uśpienie, jeśli nie będzie używane przez pewien czas. Jeśli więc niechcący zapomnimy je wyłączyć, to możemy być spokojni o to, że przy kolejnym uruchomieniu baterie wciąż będą w dobrej kondycji i będziemy mogli szybko zmierzyć wilgotność interesujących nas zbóż.

GM640

Opis

Zakres pomiaru
Wilgotność: 5%~30% Temperatura: -10°C~60°C
Wysokość
145 mm
Szerokość
72 mm
Głębokość
35 mm
Wymiary sondy
415 x 36 x 36 mm
Standardy
CE, FCC

Komentarze

Oceń 
Zgodność produktu z opisem

Czas realizacji zamówienia

Jakość wykonania produktu


2021-06-23

Solidna konstrukcja, sama sonda rowniez naprawde za te pieniadze warto!!! Jakosc produktu jest lepsza niz na zdjeciu POLECAM

Oceń 
Zgodność produktu z opisem


2019-07-22

Dokładność na poziomie, jak za te pieniądze dla mnie wystarczająco dobry. Dramiński pożyczony od kolegi zmierzył o 2% niższą wartość. Myślę, że wart swojej ceny, ale jeśli ktoś chce mieć bardzo rzetelne pomiary, to musi dołożyć któryś tysiąc i kupić droższy.

Napisz swoją opinię

Wilgotnościomierz do zboża Benetech GM 640

Wilgotnościomierz do zboża - miernik wilgotności do zboża Benetech GM 640. Precyzyjne urządzenie do pomiaru wilgotności ziarna z wyborem gatunków zbóż. 


Zobacz więcej w kategorii: Wilgotnościomierze

Napisz swoją opinię

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. 

W naszym sklepie zbieramy dane osobowe które są potrzebne do utworzenia konta oraz realizacji zamówienia, te dane możesz edytować/usunąć lub poddać anonimizacji. Jeśli chcesz poznać jakie dane dokładnie są przetwarzane zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć