Wilgotnościomierz GM640 to wszechstronne i poręczne urządzenie opracowane do pomiaru wilgotności i temperatury: pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia, kukurydzy, rzepaku, soi, ryżu łuskanego, ryżu niełuskanego i paszy dla zwierząt.
Zobacz więcej w kategorii: Wilgotnościomierze
Pomiar wilgotności w zakresie od 5% do 30% i temperatury od -10-60° C.Dla każdego z 8 programów, został przypisany dany gatunek ziarna. Zebrane dane zostaną wykorzystane przez zakodowane przetworniki, aby dać Państwu najbardziej rzeczywisty stan ziarna testowanego. Do urządzenia dołączona jest 2-pinowa sonda, która wykorzystuje przetwornik LSI, przez co zapewnia szybki i precyzyjny odczyt pomiaru.
Susza to poważny problem, który może poważnie zaszkodzić uprawom rolników. Niestety, ale z roku na rok, problem ten dotyka coraz większej liczby osób. W jaki sposób można sobie z nim radzić? Na przykład dzięki profesjonalnemu wilgotnościomierzowi do zboża.
Im więcej funkcji ma takie urządzenie, tym lepiej. Warto jednak pamiętać o tym, że dla wielu osób kluczową rolę odgrywa też cena. Czy dobry wilgotnościomierz do zboża musi być drogi? Niekoniecznie. Świetnym przykładem produktu, który można kupić w atrakcyjnej cenie, jest BENETECH GM640, który kosztuje mniej niż 200 złotych. Co potrafi taki sprzęt?
Na pewno warto zwrócić uwagę na to, czy z poziomu interfejsu użytkownika można wybrać różne rodzaje zbóż. Żyto wymaga innego poziomu nawodnienia niż kukurydza czy pszenica. Dobry wilgotnościomierz powinien mieć zaprogramowanie ustawienia dla wszystkich popularnych rodzajów zbóż, z jakimi można spotkać się nie tylko w Polsce, ale i w Europie.
Absolutnie kluczową rolą jest pomiar wilgotności, a także pomiar temperatury. To dwie kluczowe zmienne, których analiza zapewni nam dostęp do informacji o ogólnej kondycji naszych zbóż i - w razie problemów - pozwoli szybko zareagować i uratować uprawy.
Pamiętajmy też o tym, że istnieją różne rodzaje zbóż. Różne rodzaje pszenic mają inne normy wilgotnościowe. Dobrze byłoby, gdyby wilgotnościomierz dawał możliwość ręcznego ustawienia normy wilgotności dla różnych odmian zbóż. To szczególnie użyteczna funkcja, jeśli mamy na polu kilka różnych odmian na pozór tego samego rodzaju upraw.
Zawsze przyda się też tryb podświetlenia wyświetlacza, by można było szybko zapoznać się z wynikami, jeśli analizy dokonujemy w cyklu dobowym, a więc nie tylko w ciągu dnia, ale i wieczorem oraz nad ranem. Każdy dobry rolnik wie, że tylko dane z cyklu dobowego dają ogólny obraz kondycji upraw.
BENETECH GM 640 wyróżnia się szerokim spektrum pomiaru: od 5 aż do 30% wilgotności. Jego ogromnym atutem jest też szeroki zakres temperaturowy: od -10 do +60 stopni Celsjusza. Dla każdego z ośmiu programów został przypisany konkretny gatunek ziarna, co jeszcze bardziej przybliża nas do uzyskania wyniku pomiaru, który jest w stu procentach zgodny ze stanem faktycznym.
Dobre urządzenia wyróżniają się też tym, że mają 2-pinową sondę, która wykorzystuje nowoczesny, najwyższej jakości, przetwornik LSI. Dlaczego to tak ważne? Taki przetwornik sprawia, że wynik jest podawany w zaledwie kilka sekund. Jeśli mamy duże pole lub kilka różnych pól do sprawdzenia, to w perspektywie całego dnia, jest to ogromna oszczędność czasu.
Mimo sporych gabarytów urządzenie jest bardzo lekkie. Jednostka centralna waży niespełna 191 gramów, a sonda 208 gramów. W takich przedziałach można sklasyfikować zdecydowaną większość smartfonów, jakie obecnie znajdują się w sprzedaży. Pokazuje to dość dobitnie, że jest to produkt lekki, który na dodatek nie zajmie w kieszeni czy w bagażniku zbyt wiele miejsca. Można go wręcz uznać za bardzo mobilny.
GM 640 wyróżnia się też zasilaniem na trzy baterie 1,5V (AAA). Godnym odnotowania jest też to, że urządzenie ma tryb dynamicznego przechodzenia w uśpienie, jeśli nie będzie używane przez pewien czas. Jeśli więc niechcący zapomnimy je wyłączyć, to możemy być spokojni o to, że przy kolejnym uruchomieniu baterie wciąż będą w dobrej kondycji i będziemy mogli szybko zmierzyć wilgotność interesujących nas zbóż.
Arkusz danych
Szczegółowe oznaczenie
Do czego służy wilgotnościomierz?
Wilgotnościomierz to urządzenie służące do pomiaru wilgotności różnych materiałów, takich jak drewno, zboże, czy materiały budowlane i inne. Pomiar wilgotności jest kluczowy dla wielu zastosowań, np.:
Co to jest wilgotnościomierz inwazyjny?
Wilgotnościomierz inwazyjny to urządzenie służące do pomiaru wilgotności materiałów, takich jak drewno, zboże i materiały budowlane. Działa on poprzez wbicie lub wkręcenie sondy w badany materiał, co pozwala na bezpośredni pomiar wilgotności wewnątrz materiału.
Jakie są zalety wilgotnościomierzy inwazyjnych?
Jak używać wilgotnościomierza inwazyjnego?
Sposób użycia wilgotnościomierza inwazyjnego może się różnić w zależności od rodzaju urządzenia. Należy zawsze postępować zgodnie z instrukcją obsługi dostarczoną przez producenta.
Ogólne kroki postępowania:
Czy wilgotnościomierze inwazyjne są dokładne?
Tak, wilgotnościomierze inwazyjne są dokładnymi urządzeniami pomiarowymi.
Co to jest wilgotnościomierz bezinwazyjny?
Wilgotnościomierz bezinwazyjny to urządzenie do pomiaru wilgotności materiałów bez konieczności ich uszkadzania. Działa on na różnych zasadach, w zależności od rodzaju mierzonego materiału.
Jakie są zalety wilgotnościomierzy bezinwazyjnych?
Plus minus coś tam mierzy
Bardzo szybka dostawa, za to wielki plus. Co do samego urządzenia, to miernik mógłby być dokładniejszy, ale plus minus sobie wszystko pomierzyłem. Może to kwestia odpowiedniej techniki. Tak czy inaczej drogi nie jest więc warto coś takeigo mieć zanim pojedzie się do skupu.