DARMOWA DOSTAWA od 100,00 zł

Miernik dwutlenku węgla

Miernik do monitorowania jakości powietrza w otoczeniu.

Miernik dwutlenku węgla

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Średnie stężenie dwutlenku węgla w atmosferze ziemskiej wyniosło średnio ok. 392 PPM w 2011 roku i stale rośnie od czasu gdy tylko zaczęto dokonywać pomiarów ilości CO2 tj. od 70 lat. gdy wynosiło 316PPM. W okresie rocznym, najmniejsze stężenie CO2 w powietrzu ma miejsce na początku zimy, zaś największe na początku lata a średnia różnica pomiędzy tymi okresami wynosi niecałe 10PPM. Dwutlenek węgla znajduje zastosowanie w chłodnictwie (suchy lód), produkcji napojów gazowanych i wielu innych.  Wysoki poziom dwutlenku węgla jest porządany w ogrodnictwe. Wystokie stężenie CO2 jest przydatne w szklarniach w celu przyspieszenia fotosyntezyZagrożenie zbyt wysoką ilością dwutlenku węgla w powietrzu, ma miejsce głównie w zamkniętych pomieszczeniach przemysłowych, kopalniach czy dolnych częściach statków, gdzie zatrucie przez CO2, jest najbardziej ryzykowne. Przy dużych stężeniach dwutlenku węgla, wskutek zmniejszenia ilości tlenu w powietrzu, może dojść do utraty przytomności, zaś przy upadku na podłogę, gdzie stężenie dwutlenku węgla jest największe, może skutkować śmiercią z uduszenia. Zatrucia dwutlenkiem węgla, różni się od np. zatruć tlenkiem węgla czy siarkowodoru tym, że wiąże się ono głównie z niedotlenieniem (hipoksja) oraz zwiększeniem ilości CO2 we krwi (hiperkapnia) powodujące zaczerwienienia skóry, przyspieszenie pulsu, przyspieszony oddech (mający na celu dotlenienie organizmu), duszność oraz ból głowy. 
GM8802 to jeden z lepszych mierników dwutlenku węgla w przystępnej cenie. Produkt jest dostępny od ręki z możliwością doręczenia w przeciągu 24h na terenie całego kraju. Stosunek ceny do jakości produktu sprawia, że powyższa oferta na miernik CO2 jest jedną z najlepszych i najatrakcyjniejszych z dostępnych na rynku przyrządów mierniczych.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. 

W naszym sklepie zbieramy dane osobowe które są potrzebne do utworzenia konta oraz realizacji zamówienia, te dane możesz edytować/usunąć lub poddać anonimizacji. Jeśli chcesz poznać jakie dane dokładnie są przetwarzane zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć