DARMOWA DOSTAWA od 100,00 zł

Tachometry

Urządzenie do pomiaru częstotliwości obrotów wałów napędowych, silników i innych elementów obrotowych, a także taśm linii produkcyjnych itp.

Tachometry

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Tachometr - obrotomierz jest jednym z niezbędnych narzędzi w przemyśle maszynowym. Jest wykorzystywany do wykrywania prędkości obracania, prędkości liniowej lub częstotliwości pracy silnika. Może być z powodzeniem stosowany przy pomiarach: skrzyni biegów, silników, napędów, pomp, kompresorów, wirówek, sprzęgieł, wentylatorów, wałów, szlifierek, kół pasowych. Działanie tachometru oparte jest na procesie odbicia generowanej przez miernik wiązki laserowej. Jest również szeroko stosowany w przemysłach takich jak przemysł tekstylny, samochodowy, lotniczym i morski.
Pomiar w RMP oraz w stopach (ft/min) i metrach na minutę (m/min). Pomiar wartości maksymalnych, minimalnych, średnich. Duży i czytelny wyświetlacz, sprawdzona wygodna konstrukcja urządzenia zapewniają komfort użytkowania i łatwość dokonywania pomiarów.

Tachometry dzielimy na:
- kontaktowe – pomiar odbywa się poprzez bezpośredni kontakt wałka, rolki zainstalowanej w urządzeniu z powierzchnią ruchomą, obracająca się.
- laserowe – pomiar odbywa się bezkontaktowo, wiązka laserowa pada na przedmiot będący w ruchu, sygnał ten odbija się od badanej powierzchni (można do tego celu zastosować odpowiednie taśmy refleksyjne), następnie wraca do urządzenia tym samym mierząc  prędkość, częstotliwość poruszania się obiektu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. 

W naszym sklepie zbieramy dane osobowe które są potrzebne do utworzenia konta oraz realizacji zamówienia, te dane możesz edytować/usunąć lub poddać anonimizacji. Jeśli chcesz poznać jakie dane dokładnie są przetwarzane zapraszamy do zapoznania się z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć